Szkolna Kasa Oszczędności

„PIENIĄDZE PODRÓŻUJĄ
BEZ OGRANICZEŃ
DLACZEGO
NIE LUDZIE”

                    Loesje


Oszczędzanie na podróże i na inne cele ułatwia członkowstwo w Szkolnej Kasie Oszczędności. SKO została reaktywowana w październiku 2011 r. Działa pod patronatem PKO Banku Polskiego. W 2012 r. szkoła przystąpiła do Nowego SKO – pierwszego w Polsce i na świecie serwisu bankowości internetowej dla najmłodszych, który uczy oszczędzania i zarządzania swoimi oszczędnościami poprzez zabawę.
Dzieci poprzez serwis mogą:
  • Mieć wgląd do stanu i historii konta SKO,
  • Oszczędzać na wybrane cele – poprzez zakładanie wirtualnych skarbonek,
  • Korzystać z narzędzi finansowych,
  • Zdobywać odznaki,
  • Personalizować wygląd i zachowanie serwisu.

Młody klient dostaje swój login i hasło, a obsługę rachunku, w przejrzysty sposób i bez skomplikowanej terminologii, objaśnia mu wirtualna nauczycielka – żyrafa Lokatka. Środki gromadzone są na indywidualnym rachunku dziecka. Tu też dopisywane są odsetki – „dziecko zarabia”. Ma również możliwość zakładania subkont. Wpłat można dokonywać przelewem lub gotówką w banku, a także do opiekuna SKO. Możliwość wypłaty pieniędzy z konta ucznia jedynie przez rodziców lub za pośrednictwem nauczyciela.

Obecnie 46 uczniów ma otwarte rachunki w SKO. Swoje konta mają także klasy, które oszczędzają w ten sposób na wycieczki szkolne.

Opiekun: Mariola Rozmacińska