GODZINA DLA TWOJEJ MIEJSCOWOŚCI 20-22 PAŹDZIERNIKA 2023

Zrób coś dobrego dla dobra wspólnego.
Po raz kolejny Szkolne Koło Wolontariatu "Otwórz serce" wzięło udział w akcji społecznej, w której każda osoba lub grupa osób może zrobić coś dobrego, pożytecznego, przydatnego dla miasta, miasteczka czy wioski i dla jej mieszkańców.

 

Celem akcji jest realizacja własnych pomysłów na społeczne inicjatywy potrzebne w województwie zachodniopomorskim.  Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie POLITES Szczecin. Tym razem nasze działania skierowane zostały dla Nadii Gebauer - NADUSIA KONTRA SMA. 15 - miesięczna dziewczynka potrzebuje terapii genowej, aby powstrzymać śmiertelną chorobę. Naszym zadaniem było zbieranie kasztanów a cały dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na leczenie Nadii.

Mimo że pogoda nas nie rozpieszczała to nie zniechęciło to nas do działania. W strugach deszczu, dzielni wolontariusze, z uśmiechami na twarzach w naszej okolicy zbierało kasztany.

Mamy nadzieję, że nasza cegiełka w postaci zbiórki kasztanów przyczyni się do zbiórki na rzecz Nadusi i uda się uzbierać odpowiednią kwotę.

            Dodatkowo nasza akcja bierze udział w głosowaniu na Facebooku na najciekawszą inicjatywę, które potrwa do 30.10 do godz. 17:00. Nagrodę publiczności otrzyma akcja z największą ilością głosów -„lajków”; jedna spośród akcji realizowanych w Szczecinie, druga spośród regionalnych. Nagrodę Regionalnego Centrum Wolontariatu otrzymają akcje ( jedna akcja realizowana w Szczecinie, druga w regionie) wybrane przez Komisję Konkursową powołaną przez pracowników Centrum Wolontariatu. Zwycięzca (organizator wydarzenia) nagrody publiczności oraz zwycięzca nagrody Regionalnego Centrum Wolontariatu otrzymują możliwość wyboru nagród o wartości 400 złotych brutto.