ŻYCZLIWOŚĆ MA MOC

2022-11-27 08:22:43

21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień życzliwości i pozdrowień”. Idea święta ma na celu przypomnienie, że warto być dla innych uprzejmym, dobrym, pomocnym. A uśmiech przecież nic nie kosztuje.

Tego dnia na korytarzach szkolnych dominował żółty kolor garderoby – symbol radości i optymizmu. Przedstawiciele Samorządu podczas przerw rozdawali wszystkim napotkanym osobom karteczki z pozytywnymi hasłami. W holu szkoły stanęło drzewko z odrysowanych dłoni uczniów i nauczycieli, jako znak przyłączenia się do akcji.

W klasach każdy uczeń wylosował kolegę lub koleżankę, której miał okazywać wyjątkową życzliwość.

W tym dniu każdy mógł liczyć na uśmiech, podanie ręki czy dobre słowo.

Organizatorami akcji byli: Samorząd Szkolny, Wolontariat oraz pedagog szkolny.

« powrót