XIV TURNIEJ RECYTATORSKI TWÓRCZOŚCI RELIGIJNEJ

2019-10-22 19:03:06

W sobotę, 19.10.2019 r. uczniowie Zespołu Szkół w Grzmiącej wzięli udział w XIV TURNIEJU RECYTATORSKIM TWÓRCZOŚCI RELIGIJNEJ.  Organizatorami konkursu było: Centrum Kultury 105 w Koszalinie, Klub Inteligencji Katolickiej w Koszalinie oraz Delegatura Kuratorium Oświaty w Koszalinie. Turniej odbywał się w następujących kategoriach wiekowych:

            - kat. I   – uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych;

            - kat. II   – uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych;

            - kat. III  – uczniowie klas 7-8 szkół podstawowych;

Repertuar obejmował dwa wiersze lub wiersz i proza. Można było wysłuchać utworów ks. Jana Twardowskiego, Karola Wojtyły, L. Staffa, M. Nawrockiej, C. K. Norwida, R. Brandstaettera i innych autorów. Poziom rywalizacji był bardzo wysoki. Tym bardziej cieszy sukces uczniów, którzy reprezentowali naszą szkołę w tych zmaganiach.

Natalia Bonkowska, kl. VII - I miejsce

Aleksandra Komorek, kl. VIII - II miejsce

Malwina Rumińska, kl. VIII - III miejsce

Natasza Horwat, kl. I - wyróżnienie

Julia Lachowska, kl. V - wyróżnienie

Patryk Świderski, kl. VI - wyróżnienie

Uczniów przygotowały polonistki: Wiesława Balon, Mariola Rozmacińska, Danuta Jankowska, Anita Kreklau oraz pani Celina Regulska.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

« powrót