Wyjazd do kina Szkolnego Koła Filmowego

2019-11-12 13:09:23

Pierwsze spotkanie Szkolnego Koła Filmowego w bieżącym roku szkolnym odbyło się 8 listopada w świetlicy wiejskiej. Obecnych było 25 uczniów. Rozpoczęliśmy od projekcji filmu pt. Czarownica ( 2014). Film zainspirowany Diaboliną – postacią znaną z disneyowskiej Śpiącej królewny. Akcja toczy się w owianym tajemnicą borze, cudownym świecie zamieszkałym  przez rzesze najprzeróżniejszych magicznych istot, które zachwycają, kiedy się na nie patrzy. Maleńkie wróżki, dziwaczne gnomy, drzewce, rusałki… Świat pełen magii i skrywanych sekretów. Aż chciałoby się choć przez chwilę wstąpić weń i dać się mu zauroczyć. A na koniec jakże banalna prawda, że prawdziwa miłość zdolna jest łamać wszelkie bariery, gdyż jest najsilniejszą z mocy władających tym światem.

Po obejrzeniu filmu oczywiste było, że będziemy chcieli zobaczyć dalsze losy Diaboliny i Aurory w filmie Czarownica 2.

Dnia 10 listopada o godz. 12 spod szkoły wyjechaliśmy do kina Wolność w Szczecinku. Z uśmiechem na twarzach i ciekawi nowych przygód głównej bohaterki , jednej z najbardziej fascynującej postaci Disneya. Opowieść ukazała skomplikowane relacje Diaboliny z dorosłą już Aurorą, które wspólnie musiały zmierzyć się z silnymi przeciwnikami w walce o ocalenie wrzosowisk i żyjących na nich magicznych stworzeń.

 I tym razem nie zawiedliśmy się. "Czarownica 2" dosłownie zapiera dech w piersiach - fantastycznymi kostiumami i scenografią, efektami specjalnymi, kolorystyką i różnorodnością pokazanych światów.

Cieszymy się, że mieliśmy możliwość wyjazdu do kina. Mamy nadzieję, że  opiekunki naszego koła: Anita Kreklau, Magdalena Pawłowska, Agnieszka Szpulak będą jeszcze nie raz chciały zorganizować taki wyjazd.

« powrót