Wigilijne spotkanie w Zespole Szkół w Grzmiącej

2018-12-22 08:22:44

Dnia 21.12. 2018 r. uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy Zespołu Szkół w Grzmiącej zebrali się w sali gimnastycznej, aby wspólnie uczcić nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Wszyscy zebrani wzięli udział w Jasełkach Bożonarodzeniowych pod tytułem Kolęduj razem z nami. Przepiękne kolędy, pastorałki i piosenki oraz tańce w wykonaniu poszczególnych klas i oddziałów przedszkolnych, wprowadziły wszystkich w iście świąteczny nastrój, a możliwość wspólnego z wykonawcami zaśpiewania kolęd przez publiczność dała zebranym poczucie jedności i wspólnoty.

Następnie wszystkie klasy udały się wraz z wychowawcami do sal lekcyjnych, aby kontynuować świąteczną tradycję na przygotowanej przez dzieci Wigilii. Nie zabrakło typowych wigilijnych potraw: pierogów, barszczyku, ryby, czy też świątecznych pierników. Część klas otrzymała nawet prezenty (zapewne przygotowane przez rodziców). Najważniejsza jednak była pełna radosnego uniesienia świąteczna atmosfera.

Uroczystość ta dała nam przedsmak Bożonarodzeniowych wspaniałości oraz przybliżyła tak bardzo przez wszystkich wyczekiwane dni.

 

                                                                                                           Aleksandra Komorek klasa VII

« powrót