WF NA ZIMOWYM NARODOWYM

2019-12-18 06:44:55

To była wyjątkowa i niezapomniana lekcja WF - u dla klasy VA, ponieważ mogli ją spędzić na Stadionie Narodowym a dodatkowo w towarzystwie znanych osób z telewizji. To projekt skierowany do uczniów szkół podstawowych, organizowany przez Fundację Marcina Gortata „Mierz wysoko” przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Każdego roku PGE Narodowy w Warszawie zamienia się w okresie zimowym w jedno wielkie lodowisko, na które zapraszane jest 25 klas ze wszystkich województw z całej Polski.

Uczniowie w dniach  11-12 grudnia pojechali do Warszawy. Pierwszego dnia dzieci oraz ich opiekunowie zwiedzali stolicę. Spacerując Krakowskim Przedmieściem w otoczeniu cudownych iluminacji świetlnych odwiedziliśmy Pałac Prezydenta, Pomnik Mikołaja Kopernika, Pomnik ks. Jana Twardowskiego, plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta III Wazy. Mieli również okazje przejechać się metro. Następnego uczestniczyli w lekcji WF-u na stadionie Narodowym. Zajęcia rozpoczęły się od rozgrzewki, a następnie dzieci uczyły się jeździć na łyżwach w obecności gwiazd sportu, biznesu i estrady. Dodatkową atrakcją była górka lodowa, na której dzieci aktywnie spędzały czas. Tegoroczna edycja WF-u na Zimowym Narodowym była wyjątkowa, ponieważ po raz pierwszy w historii na wydarzeniu pojawił się, sam Marcin Gortat.

Ogromne podziękowania dla opiekunów: Anity Kreklau, Tomasza Buzały, Wójta Gminy Grzmiąca Patryka Makowskiego oraz Łukasza Lachowskiego.

Wójt Gminy Grzmiąca oraz Zastępca Wójta Gminy Grzmiąca ufundowali dzieciom posiłki (śniadanie i kolacje).

« powrót