Warsztaty dietetyczne drugoklasistów

2022-11-10 08:41:00

8 listopada uczniowie klas młodszych wspólnie świętowali  Dzień Zdrowego Śniadania. Nie było to jedyne wydarzenie związane z tym świętem, bo następnego dnia w godzinach popołudniowych odbyły się warsztaty z zaproszoną do naszej szkoły dietetyczką Panią Ewą Janowicz. Wzięli w nich udział uczniowie klas drugich wraz z opiekunami. Spotkanie rozpoczęło się krótkim wykładem na temat znaczenia drugiego śniadania w życiu dziecka. Zebrani dowiedzieli się, że jest ono najważniejszym posiłkiem w trakcie wyczerpującego dnia malucha w szkole, które ma zapewnić mu energię do nauki, a także dostarczyć siłę niezbędną do zabawy z rówieśnikami. Pani Ewa powiedziała również zebranym, że śniadanie dziecka powinno być nie tylko smaczne, ale też pożywne, treściwe i jak najmniej przetworzone. Po zakończonym wykładzie dzieci wspaniale odpowiadały na pytania prowadzącej, co świadczyło o ich sporej wiedzy na temat zdrowego odżywiania, ale  i o tym, że pilnie uważały.

Druga cześć spotkania-praktyczna- polegała na przygotowaniu wybranych śniadań z menu zaproponowanego przez Panią dietetyk. Dzieci pod opieką dorosłych wykonały dwa przykładowe posiłki, tortillę z mozzarellą i warzywami oraz bananowy deser twarogowy. Zarówno wspólna praca jak i degustacja sprawiły wszystkim ogromną przyjemność.

Serdecznie dziękujemy Pani Ewie Janowicz za spotkanie i cenne rady, a także Radzie Rodziców przy Zespole Szkół w Grzmiącej za pomoc w sfinansowaniu przedsięwzięcia.

                                                                                                    Wychowawczynie drugich klas

« powrót