W poszukiwaniu wiosny… Rajd PTTK „Wiosna 2019”

2019-03-19 19:18:00

17 marca 2019r., w niedzielę wybraliśmy się na rajd PTTK pod hasłem „Wiosna 2019”. Spotkaliśmy się na dworcu kolejowym w Grzmiącej i pociągiem pojechaliśmy na miejsce startu imprezy, które znajdowało się przy cmentarzu w Szczecinku. Tam nastąpiła krótka odprawa - przedstawiono nam program rajdu, po czym wyruszyliśmy w trasę. Przeszliśmyokoło 5 kilometrów. Pod czujnym okiem naszych opiekunek: pań Wiesławy Balon i Iwony Westerlich dotarliśmy do Nadleśnictwa Czarnobór, położonego nad pięknym jeziorem. Tam odbyły się konkursy związane z otaczającą nas przyrodą, nagrodą w nich były ciekawe publikacje. Uczestników rajdu ucieszyło ognisko. Mogliśmy upiec tam pyszne kiełbaski. Jedna z organizatorek zabrała nas do „Dziupli”, gdzie opowiedziała nam o ptakach, które wracają do Polski po zimie, ale też o tych, które nie odlatują. Na koniec autobusem udaliśmy się na dworzec kolejowy w Szczecinku, skąd wróciliśmy szczęśliwi i zmęczeni do domu na obiad. Zapewniamy – wiosna już jest!

 

 

Julia Sekuła, klasa Va

« powrót