W drogę… ze szkolnym kołem PTTK

2019-10-27 18:12:02

Już wyruszyliśmy na piesze wędrówki ze szkolnym kołem PTTK. Tym razem - 6 października 2019 roku – wzięliśmy udział w XLI Jesiennym Rajdzie „Pieczony ziemniak”. Zorganizowało tę wyprawę koło PTTK „Wiarusy” ze Szczecinka. Celem takich wypraw, jak zawsze, jest propagowanie aktywnego wypoczynku i kwalifikowanej turystyki pieszej, podziwiamy też piękne, najbliższe okolice.

Trasa Rajdu przebiegała od dworca PKP (dojechaliśmy pociągiem), m. in. ulicami Pilską, Bukową, Harcerską i fragmentem żółtego szlaku nad jeziorem Trzesiecko - aż do Ślusarni. Przemaszerowaliśmy ze 6 km, może więcej. Nad jeziorem zrobiliśmy krótki postój przy wieży Bismarcka – niektórzy ją „zdobyli”. Na koniec Rajdu było ognisko, pieczone kiełbaski i, oczywiście, ziemniaki (na które już nie doczekaliśmy – pociąg odjeżdżał). Braliśmy udział w różnych konkurencjach – mamy mistrzów w rzucie ziemniakiem do wiaderka!

Rajd odbył się pod czujnym okiem pań: Anny Wójcik, Iwony Westerlich i Wiesławy Balon.

 

Martyna Grudzińska, kl. 8A

« powrót