SZKOLNE KOŁO PTTK W X RAJDZIE NIEPODLEGŁOŚCI W KOŁOBRZEGU

2018-11-26 19:22:00

 Dnia 17 listopada 2018 roku uczestniczyliśmy (21 osób) w X Rajdzie Niepodległości organizowanym przez oddział PTTK w Kołobrzegu. Celami rajdu było: uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, zapoznanie z walorami turystycznymi Ziemi Kołobrzeskiej, zdobywanie regionalnych odznak krajoznawczych i punktów na odznaki turystyki kwalifikowanej oraz przeżycie kolejnej turystycznej przygody.

  Wzięliśmy udział w wielu konkursach, wysłuchaliśmy wspaniałego koncertu zespołu wokalnego z Klubu Wojskowego w Kołobrzegu. Złożyliśmy kwiaty pod Pomnikiem Józefa Piłsudskiego, zatrzymaliśmy się przy pięknym Pomniku Sanitariuszki oraz zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie przy Pomniku  Zaślubin Polski z Morzem. Byliśmy też w Muzeum Oręża Polskiego, w którym podziwialiśmy pawilon i ekspozycję plenerową.

  Z Rajdu wróciliśmy bardzo szczęśliwi – Kołobrzeg zalany słońcem i w barwach jesieni wyglądał zjawiskowo. Z dumą odebraliśmy puchar za zajęcie 3. miejsca w ogólnej rywalizacji uczestników. Każda z grup biorących udział w Rajdzie otrzymała też flagę, którą przekazaliśmy naszej Szkole. W wyprawie szkolnego koła PTTK  wzięliśmy udział pod opieką pań: Wiesławy Balon i Karoliny Bator.

 

                                                                                                                                                   Agata Łastówka, klasa III

« powrót