Szkolne Jasełka Bożonarodzeniowe

2018-12-19 19:32:48

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie życzliwsi, milsi, serdeczniejsi i zapominają o wszelkich sporach oraz waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie Zespołu Szkół w Grzmiącej dnia 14.12.2018 r. wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe pod tytułem Kolęduj razem z nami.

Uroczystość rozpoczęła dyrektor szkoły, Pani Irena Kobus powitaniem rodziców, zaproszonych gości, uczniów i nauczycieli, a także zaproszeniem do wspólnego kolędowania, które wprowadzi świąteczny nastrój i umożliwi głębsze odczuwanie tych magicznych chwil.

W przepięknej zimowej scenerii, nawiązującej do Betlejem z szopką, żłobkiem, Józefem i Maryją oraz oczywiście z dzieciątkiem Jezus w otoczeniu ślicznych aniołków, które tego dnia zstąpiły na ziemię, publiczność mogła przeżywać historię narodzin Chrystusa. Aktorzy z klas I – VI i klas gimnazjalnych z dużym przejęciem i poświęceniem odtworzyli swoje role. Przepiękne kolędy i pastorałki, piosenki oraz tańce w wykonaniu poszczególnych klas i oddziałów przedszkolnych, wprowadziły wszystkich w iście mistyczny nastrój, a możliwość wspólnego z wykonawcami zaśpiewania kolęd przez publiczność dała wszystkim poczucie jedności i wspólnoty. Dla każdego były to podniosłe i uroczyste chwile, które na długo pozostaną w sercu i w pamięci.

Należy również dodać, że już przed inscenizacją szkoła zadbała o wszystkich przybyłych. Rada Rodziców przygotowała świąteczny kiermasz ciast i potraw, a także zorganizowała kawiarenkę, w której można było skosztować wspaniałości, przygotowanych przez rodziców. Szkolne koło plastyczne przygotowało dla gości kiermasz ozdób i kartek świątecznych, każdy mógł się dzięki temu poczuć w naszej placówce, jak u siebie w domu. Wolontariusze Koła "Otwórz serce" kwestowali pierniki, sianko.

Jasełka zostały przygotowane przez panią Celinę Regulską we współpracy z panem Andrzejem Andermanem a dekorację przygotowali: Anita Gardzioła, Anna Lisińska, Krzysztof Trybulski.

 

                                                                                  Julia Sykuła klasa VII

 

« powrót