Święto Niepodległości w Zespole Szkół w Grzmiącej

2018-11-26 16:43:48

Dnia 09.11.2018 r., o godzinie 11:11 na placu przed budynkiem szkoły zebrali się wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy Zespołu Szkół w Grzmiącej. Kiedy zajęliśmy wyznaczone miejsca, wówczas punktualnie o godzinie 11:11 w asyście sztandaru szkoły odśpiewaliśmy cały hymn państwowy, a harcerze w tym czasie wciągnęli flagę Polski na maszt. Następnie wyposażeni w biało – czerwone przedmioty, chorągiewki i flagi, ustawiliśmy się w korowód, który miał za zadanie przejść przez ulice wsi do budynku Urzędu Gminy w Grzmiącej. Gdy dotarliśmy na miejsce, powitała nas delegacja władz gminy. Potem wróciliśmy do szkoły, w której miał odbyć się okolicznościowy apel.

Na uroczystości występowali koledzy i koleżanki z klas: V, VI, VII i III gimnazjum. Inscenizacja była poświęcona historii kraju, jego rozbiorów, powstań narodowych oraz walce Polaków o niepodległość kraju. Recytatorskie popisy ubarwione były pięknymi, wzruszającymi piosenkami w wykonaniu Zosi Wiśniewskiej, a także Wiktorii Wieliczko.

Całość obchodów 100 – lecia Niepodległości Polski wywarła na wszystkich uczestnikach duże wrażenie, skłoniła do refleksji oraz zachowania powagi i szacunku dla prezentowanych treści, dlatego z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.

Uroczystość została przygotowana przez p. Janusza Jankowskiego oraz pomocy p. Danuty Biegańskiej, Celiny Regulskiej i p. Andrzeja Andermana.

 

                                                                                                           Filip Szmagliński klasa VII

 

Uczniowie Zespołu Szkół w Grzmiącej śpiewają Mazurka Dąbrowskiego

Uroczysty przemarsz przez Grzmiącą


 
« powrót