Święto Edukacji Narodowej

2022-10-28 18:47:49

Dnia 13.10.2022 roku w Zespole Szkół w Grzmiącej, uroczyście obchodziliśmy Święto Edukacji Narodowej.

Byliśmy niesamowicie poruszeni i podekscytowani już samym faktem spotkania uczniów, nauczycieli oraz niepedagogicznych pracowników szkoły W sali gimnastycznej, ponieważ był                      to pierwszy wspólny apel po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią.

Jako pierwsi zaprezentowali się artyści z klasy I. W ich wykonaniu mogliśmy usłyszeć wiersze     i piosenki, przygotowane specjalnie na tę okazję. Dzieci zostały nagrodzone za swój trud gromkimi brawami.

Apel przygotowany przez uczniów klas IV – VI był wzruszającą formą podziękowań, które na    co dzień rzadko są stosowane, a jednak w sercach dzieci tkwią cały czas i właśnie w takim dniu, jak Święto Edukacji Narodowej mogą być głośno wypowiedziane, powodując szybsze bicie serc, radość         i rozrzewnienie pracowników naszej placówki.

Podczas występów nie zabrakło oczywiście muzycznych akcentów i wokalnych popisów małych artystów, które umiliły wszystkim ten wspólnie spędzony czas.

W następnej części uroczystości dyrektor szkoły, pani Jolanta Kowalczyk podziękowała występującym uczniom, nauczycielom przygotowującym apel, a także wszystkim współpracownikom za codzienny trud, jaki wkładają w swoją pracę.

Jako ostatni głos zabrali przedstawiciele Samorządu Szkolnego i Rady Rodziców, którzy złożyli serdeczne życzenia wychowawcom, nauczycielom, niepedagogicznym pracownikom szkoły oraz podziękowali za ich pełną poświęcenia pracę.

Uroczystość przygotowały panie: Mariola Rozmacińska, Danuta Jankowska, Monika Wejner – Mróz, Anna Ludwiczak – Ługom oraz Anita Gardzioła.

 

Danuta Jankowska

« powrót