Święto Edukacji Narodowej

2018-10-15 18:31:00

Dnia 12.10.2018 r., w Zespole Szkół w Grzmiącej obchodziliśmy Święto Edukacji Narodowej podczas uroczystego  apelu z tej okazji.

Wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz zaproszeni goście, w tym Pan Tadeusz Hajkowicz – Wójt gminy Grzmiąca oraz Pani Aleksandra Cygan – Przewodnicząca Rady Rodziców, zebrali się w sali gimnastycznej, aby uczcić ten ważny dla całej społeczności szkolnej dzień.

Akademię otworzyli uczniowie z klas: VII, VIII i III gimnazjum, którzy zaprezentowali samodzielnie ułożone przez siebie poetyckie życzenia dla nauczycieli. Recytacje ubarwione były przepięknymi występami wokalnymi, również przygotowanymi przez uczennice najstarszych klas: Zosię Wiśniewską, Wiktorię Wieliczko oraz Kasię Wołejko. Nie zabrakło również w programie uroczystości tzw. trudnych pytań do nauczycieli, z którymi wszyscy pedagodzy świetnie sobie poradzili.

W następnej części spotkania Przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Aleksandra Cygan złożyła serdeczne życzenia w imieniu rodziców, podziękowała wszystkim pedagogom, a także niepedagogicznym pracownikom szkoły, za trud włożony w edukację i wychowanie ich dzieci. Dowodem wdzięczności były bukiety kwiatów złożone na ręce Pani Dyrektor oraz Pani Wicedyrektor.

Na zakończenie głos zabrali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, którzy złożyli wszystkim pracownikom szkoły serdeczne życzenia, a także wręczyli słodkie upominki.

Po części oficjalnej odbyło się spotkanie pracowników Zespołu Szkół z Wójtem gminy Grzmiąca, podczas którego wręczył On swoje nagrody Pani Irenie Kobus, Dyrektorowi i Pani Marioli Rozmacińskiej, nauczycielce języka polskiego.

Nie zabrakło również nagród Dyrektora szkoły, które za swoją wyróżniającą pracę w tym roku otrzymali:

p. Anderman Andrzej, p. Balon Wiesława, p. Biegańska Danuta, p. Borowik Mariola, p. Brzozowska Barbara, p. Gardzioła Anita, p. Górka Bożena,

p. Klessa Magdalena, p. Kowalczyk Jolanta, p. Koza Karol, p. Kreklau Anita, p. Lasota Anna, p. Lisińska Anna, p. Ludwiczak Anna, p. Niburska-Sitkiewicz Elżbieta, p. Owczarski Mirosław, p. Popowicz-Pawłowska Magdalena, p. Rosiński Arkadiusz, p. Siwińska Iwona, p. Sitkiewicz Robert, p. Westerlich Iwona, p. Zakrzewska Aleksandra, p. Ziętalak Helena,  p. Gałek Anna, p. Gumiela Tomasz, p. Karcz Maria, p. Kasztelan Ewa, p. Mordaka Jan,

p. Mordas Anna, p. Nasiadka Teresa, p. Regulska Bogusława, p. Szustakiewicz Elżbieta.

 

 

                                                                                                                                Julia Sykuła klasa VII b

« powrót