Święta, Święta...

2019-12-10 06:27:49

To był piękny, magiczny i pełen emocji wieczór. 6 grudnia 2019 r. w Zespole Szkół odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski "Święta, Święta...", w którym wystąpili przedszkolaki i najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Dał on namiastkę atmosfery zbliżających się Świąt.

Prowadzące imprezę przybliżały tradycje  bożonarodzeniowe. Nie mogło oczywiście zabraknąć Mikołaja, który dla każdego uczestnika miał prezent. Śnieżynki towarzyszyły naszym recytatorom na scenie, aby dodać im otuchy podczas występu. Mali artyści zachwycali naturalnością, swymi umiejętnościami recytatorskimi i aktorskimi. Każdy był doskonale przygotowany - nie brakowało śmiechu, wzruszeń, a publiczność była pod ogromnym wrażeniem każdego występu. W trakcie konkursu mogliśmy wysłuchać pięknych piosenek świątecznych i kolęd w wykonaniu Leny Bołdak, Zosi Pieńkos, klasy VA I VB oraz zespołu muzycznego działającego przy naszej szkole.

Nad przebiegiem konkursu czuwała jury w składzie: pani Irena Kobus, pani Mariola Rozmacińska, pani Beata Wiśniewska oraz pani Celina Regulska. Spośród czterdziestu ośmiu recytatorów wyłoniono Laureata w swojej grupie:

- Misie i Biedroneczki - Wiktoria Nadarzyńska

- Motylki - Zosia Kreklau

-  Krasnoludki i Sówki - Wiktoria Lech, Kaja Zaguła

- klasy I - Natasza Horwat

- klasa II - Antoni Ługom

- klasy III - Tola Pawłowska

- klasa IV - Lena Bołdak.

Wszyscy uczestnicy zasługują na podziw, gdyż wykazali się ogromną odwagą występując przed tak ogromną publicznością. Pokazali, że warto przełamać tremę, zaprezentować własne interpretacje tekstów i zdobyć nowe doświadczenia w tego typu konkursach.

Każdy uczestnik otrzymał dyplom z wyróżnieniem oraz upominek rzeczowy. Nie byłoby to możliwe gdyby nie hojność wielu osób i instytucji, którym pragniemy w tym miejscu serdecznie podziękować:

- Caritas Grzmiąca

- Angelina, Tomasz Sękulscy,

- Ewelina Kozłowska,

- Anna Saks,

- Alicja Szewlakow,

- Rafał Rolniczak,

- Aleksandra, Radosław Cyganowie.

W holu szkolnym odbywał się również kiermasz ozdób świątecznych, które zrobiła pani Anna Ludwiczak z uczniami i kawiarenka przygotowana  przez Samorząd Uczniowski. Natomiast wolontariusze ze szkolnego koła kwestowali na rzecz hospicjum dla dzieci.

Nad całością imprezy czuwały panie: Anita Kreklau i Wiesława Balon. Pragniemy również podziękować paniom: Agnieszce Szpulak, Magdalenie Popowicz-Pawłowskiej, Karolinie Bator, które zadbały o najmniejsze szczegóły tego konkursu, Anita Gardzioła oraz Anna Lisińska przygotowały dekoracje, Andrzej Anderman, Helena Ziętalak, Celina Regulska uświetnili muzycznie nasze spotkanie a Karol Koza pomógł uczniom opanować tekst angielskiej piosenki.

 GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM

« powrót