Świąteczna Zbiórka Żywności "Stoliczku, nakryj się!"

2019-12-02 07:19:02

W dniach 29-30 listopada 2019 r. odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności "Stoliczku, nakryj się!", w której kolejny raz udział wzięli Wolontariusze Szkolne Koła  "Otwórz serce". Akcja organizowana jest na terenie naszej gminy przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Grzmiącej we współpracy z Bankiem Żywności w Nowych Bielicach.

W Polsce aż 2 mln osób żyje w skrajnym ubóstwie, czyli za mniej niż 600 zł brutto miesięcznie. To właśnie dla nich Banki Żywności od ponad 20 lat organizują Świąteczną Zbiórkę Żywności. Na czym polegała akcja? Wystarczyło przy okazji zakupów w sklepie kupić dodatkowe artykuły spożywcze i po odejściu od kasy przekazać je wolontariuszom w specjalnie oznakowanych punktach.

W zbiórce udział wzięło 22 Wolontariuszy, którzy stali przy koszach z żywnością w sklepach Dino oraz Groszek i dzięki nim zostały one wypełnione po brzegi. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tej akcji a starsi, biedni, chorzy i niepełnosprawni będą mieli co jeść.

« powrót