Spotkanie Szkolnego Koła Filmowego z „Cudownym chłopakiem”

2021-10-25 17:52:38

„Bądź dobry, bo każdy boryka się z losem. A żeby dostrzec, jacy ludzie są naprawdę, wystarczy jedynie....patrzeć”. To słowa z filmu, które na długo pozostaną w naszej pamięci. 22 października odbyło się spotkanie Szkolnego Koła Filmowego, na którym zaprezentowany został film pt. "Cudowny chłopak". Niesamowita historia 10-letniego Augusta Pullmana, chłopca ze zdeformowaną twarzą.  Do tej pory nie chodził do szkoły, a lekcji udzielała mu w domu matka. Auggie idzie po raz pierwszy do publicznej szkoły, co od zawsze było jego marzeniem. Tam będzie musiał zmierzyć się z nieprzyjemnymi spojrzeniami kolegów. Chłopiec po pierwszych kłopotach, będzie uczył kolegów akceptacji i współczucia. To kino ze szlachetnym morałem: jak zawsze znaleźć drugą, lepszą stronę – w sytuacji, człowieku i wyzwaniu. Na drugim planie liczą się marzenia o kosmosie, kostiumy na Halloween, miłość do psa i „Gwiezdnych wojen”, a nie wiarygodność społecznego tła, czy prawdopodobieństwo idealnych relacji między rodzicami. 

Auggie udowodni, że liczy się wewnętrzne piękno i marzenia.

Dla wszystkich widzów była to filmowa lekcja tolerancji na hollywoodzkim poziomie. Jeśli ktoś jeszcze nie obejrzał tego filmu to koniecznie musi to nadrobić.

 

                                                                                                                      A. Kreklau

« powrót