Spotkania Szkolnego Koła Filmowego

2020-02-02 16:27:48

W dniach 18.01.2020 r. oraz 25.01. 2020 r. w świetlicy wiejskiej odbyły się spotkania członków Szkolnego Koła Filmowego. Celem było uwrażliwienie młodych ludzi na los zwierząt.

Edukacja dotycząca środowiska naturalnego jest wciąż aktualnym zagadnieniem.  Film ,,Chłopiec z burzy” jest idealnym przykładem podejmującym to zagadnienie. Chłopiec troszczy się o nietypowych pupili z intuicyjną pewnością, wytrwałością i niesłabnącym entuzjazmem: sam wpada na pomysł rozdrobnienia ryb przy pomocy ojcowskiego narzędzia, otula ptaki szalikiem, uczy zdobywać pożywienie, bawić się piłką, a nawet latać. Szczególnie zaprzyjaźnia się z najsłabszym z nich, Panem Percivalem, który na dowód przywiązania do przyjaciela, rezygnuje z własnej wolności.

Słowa z książki de Saint-Exupery „Stajesz się odpowiedzialny za to, co oswoiłeś” – nigdy nie tracą na wartości. "Był sobie pies" to przede wszystkim mądra lekcja skierowana głównie do  widzów, którzy marzą o posiadaniu psa. Film pokazuje najróżniejsze strony takiej odpowiedzialności – pozytywne i negatywne, radosne i bolesne. Jednocześnie przypomina, że to od człowieka, a nie psa, zależy, jak będzie wyglądała łącząca ich relacja. Pies okazuje przecież tyle serca, ile okaże się jemu. To dobre przygotowanie przed adopcją zwierzaka.

Okazało się, że były to bardzo emocjonujące spotkania. Nie obyło się bez łez wzruszenia. A morały wynikające z filmów na długo pozostaną w ich pamięci.

« powrót