SPOTKANIA SZKOLNEGO KOŁA FILMOWEGO

2019-01-22 17:54:00

W dniach 11.01. oraz 18.01.2019 r. w świetlicy wiejskiej odbyły się spotkania członków Szkolnego Koła Filmowego. Tłumnie przybyli  uczniowie klas II - VII. W sumie 26 kinomaniaków oraz opiekunki Anita Kreklau, Magdalena Popowicz - Pawłowska raz Agnieszka Szpulak. Siedząc wygodnie na miękkich pufach mogliśmy obejrzeć filmy: "Znowu święta" oraz "W głowie się nie mieści".

            Bohaterem pierwszego filmu jest  nastoletni Eddie. Podczas wigilijnego wieczoru, z wypiekami na twarzy wyczekuje nowej pary butów, która w jego odczuciu, przyciągnie uwagę sympatycznej sąsiadki. Następnego poranka odkrywa, że choinka świeci pustkami, zaś każdy kolejny dzień przynosi Święta bez prezentów. Aby przerwać pętlę czasu, Eddie zwraca się do tajemniczego właściciela sklepu obuwniczego, dzięki któremu odkrywa, że prawdziwe szczęście nie ma nic wspólnego z prezentami.

            “W głowie się nie mieści” to film o uczuciach. Jego główna bohaterka Reilly jest dziewczynką, która ma szczęśliwe dzieciństwo, kochających rodziców, znajomych, świetnie gra w hokeja i w ogóle uśmiecha się bez prawie bez przerwy. Wszystko za sprawą sprawnego działania jej centrum dowodzenia, w którym pięć podstawowych emocji stara się każdego dnia “sterować” naszą bohaterką.

  • Radość,
  • Strach,
  • Gniew,
  • Odraza,
  • Smutek.

Ta piątka jest głównym motorem napędowym zdarzeń. Każdy ma swoje zadanie. No prawie każdy, bo Radość ciągle stara się marginalizować rolę Smutku. To zrozumiałe, wszak dlaczego mała dziewczynka ma być smutna, gdy może mieć tylko radosne wspomnienia. Coś jednak pójdzie nie tak, bo w przyrodzie musi być równowaga, a życie bez odrobiny smutku staje się puste i bezwartościowe.

Film w niezwykle zabawny sposób mówi o rzeczach elementarnych. Takich jak relacje rodzinne czy dorastanie. Robi to tak, że z jednej strony dziecko oglądające film będzie się dobrze bawić i dostanie okazję do tego, aby kolejny raz zapytać swoich rodziców o to dlaczego ktoś jest smutny, a z drugiej strony rodzice tego dziecka będą pękać ze śmiechu wyobrażając sobie, jak może wyglądać ich centrala dowodzenia – a musicie wiedzieć, że ta jest ściśle związana z charakterem człowieka. 

     Spotkania jak zwykle przebiegały w miłej atmosferze. Poprzez zajęcia chcemy pokazać, że film to nie tylko forma rozrywki i spędzania wolnego czasu. To także fantastyczne narzędzie wychowawcze, wspierające rozwój młodego człowieka na kilku poziomach.

            Kolejne spotkanie Szkolnego Koła Filmowego będzie miało formę wyjazdową. W czasie ferii zimowych tj.29.01.2019 r. (wtorek) jedziemy do kina na film pt. "Ralph demolka w internecie".

 

« powrót