Spektakl profilaktyczny „Miś niegrzeczniś”

2019-10-21 09:22:01

7 października gościliśmy w naszej szkole aktorów krakowskiego teatru ,,Kurtyna”, którzy zaprezentowali spektakle profilaktyczne dla uczniów.  Adresatami pierwszego przedstawienia pt. „Miś niegrzeczniś” byli uczniowie z klas I-III. Dzięki profilaktycznej bajce dzieci poznały podstawowe zasady profilaktyki uzależnień, a także przekonały się o zagrożeniach wynikających ze stosowania łatwo dostępnych używek i lekarstw. Przekonały się też, jak szkodliwy wpływ na zdrowie człowieka mają alkohol i papierosy. Dzieci zobaczyły, jak należy zachowywać się w sytuacjach zwycięstwa i porażki, nawiązywania i podtrzymywania relacji z rówieśnikami, poznały, co to jest empatia i szacunek do słabszych. Aktorzy zachęcali również uczniów do czytania książek.

Drugie przedstawienie pt. „Super żart” było adresowane do starszych uczniów, klas IV-VIII. Jego celem było kształtowanie postaw aprobujących abstynencję i unikanie substancji psychoaktywnych. Tematyka przedstawienia dotyczyła ponadto umiejętności podejmowania racjonalnych decyzji w oparciu o posiadane informacje i ocenę skutków własnych działań. Bohaterzy przedstawili aktywną postawę wobec trudnych, życiowych problemów, pokazali jak radzić sobie ze stresem, gdzie szukać pomocy.

Widowiska były atrakcyjne, zawierały wartościowe przesłania.

« powrót