Ślubowanie klas pierwszych

2019-10-31 07:55:28

24 października 2019 roku był szczególnym dniem dla uczniów klas pierwszych w Szkole Podstawowej w Grzmiącej. W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania. Wśród wielu zaproszonych gości nie zabrakło dobrej wróżki i wiedźmy, która zaczarowała dzieci w żółtodzioby.  Aby czar prysł uczniowie musieli  wybrać się do krain, w których zdobywali klucze. Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze, tańczyły i wykonywały ćwiczenia gimnastyczne. Na szczęście wszystkie zadania zostały poprawnie wykonane, a uczniowie odczarowani.  Po części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować szkołę, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie pani  dyrektor Irena Kobus dokonała symbolicznego pasowania na ucznia i wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy.

Było mnóstwo życzeń i prezentów, m.in. od pani  wójt Aleksandry Lachowskiej, od przewodniczącej Rady Rodziców, nauczyciela uczącego w oddziale przedszkolnym.  Również rodzice pamiętali o święcie. Wręczyli rożki wypełnione łakociami i przyborami szkolnymi oraz zorganizowali „słodkie” przyjęcie swoim pociechom. Dzieci bawiły się radośnie w takt gorących rytmów popularnych przebojów.

Dzień ten z pewnością na długo pozostanie pierwszakom w pamięci. Miejmy nadzieję, że słowa przyrzeczenia , które składali, będą dla nich drogowskazem na długie szkolne lata.

                                                                                                                                                                                 Autor: Bożena Górka

« powrót