Rajd Turystyczny Zima 2019 w Szczecinku.

2019-02-12 19:28:21

 Dnia 20 stycznia 2019 roku uczestniczyliśmy w rajdzie turystycznym Zima 2019. O godzinie 10.45 zebraliśmy się przy muszli koncertowej w Parku Miejskim w Szczecinku. Stamtąd udaliśmy się do Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior. Tam podziwialiśmy różne okazy ryb i świetnie bawiliśmy się poznając nowe rzeczy w salach tematycznych Centrum. Później wędrowaliśmy nieoznakowanym szlakiem zwierzyńca. Przewodnik w zaskakujący sposób pokazał nam miasto śladami fauny. Na koniec rozgrzaliśmy się pyszną grochówką i  gorącą herbatą.

Celem rajdu było propagowanie aktywnego wypoczynku i kwalifikowanej turystyki pieszej, poznanie historii Szczecinka i interesujących miejsc w mieście oraz inauguracja imprez turystyki kwalifikowanej w Kole PTTK Wiarusy w roku 2019.

Z Rajdu pod opieką pań: Iwony Westerlich i Wiesławy Balon wróciliśmy szczęśliwi i pełni nowych wrażeń, które zapamiętamy na bardzo długo.

 

 

 

                                                        Agata Łastówka

« powrót