Podsumowanie Akcji Dokarmiamy Sójki

2022-03-17 18:47:07

Uczniowie Zespołu Szkół w Grzmiącej wzięli udział w Akcji – Dokarmianie Sójek zorganizowanej przez Nadleśnictwo Czaplinek. Uczniowie bardzo zaangażowali się w akcję, której celem było zbieranie żołędzi przeznaczonych do dokarmiania sójek w okresie zimowym.

W rezultacie Szkoła zajęła II miejsce i otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł. Za tę kwotę zostały zakupione nagrody w postaci: głośników do sal lekcyjnych, piłek do koszykówki, liczydła. Osoby, które uzbierały najwięcej żołędzi otrzymały słodki upominek.

 

Wyniki zbiórki (w poszczególnych klasach):

I miejsce – klasa IV – 99,5 kg,

II miejsce - klasa I a – 65 kg,

III miejsce – klasa II b – 40 kg,

IV miejsce – klasa V a – 35 kg,

V miejsce – klasa III b – 34,8 kg.

 

Uczniowie, którzy uzbierali najwięcej żołędzi:

  1. Jakub Kasztelan – 50 kg (klasa IV),
  2. Emilia Górniak - 20 kg (klasa II b) i Dawid Mordas – 20 kg (klasa IV),
  3. Jan Capar - 19 kg (klasa II b),
  4. Filip Mordas - 18 kg (klasa I a),
  5. Antoni Furmann – 17,5 kg (klasa I a),
  6. Aleksandra Kwiatkowska – 14 kg (klasa V a),
  7. Justyna Niezgoda – 13 kg (klasa I a),
  8. Martyna Górniak – 10,5 kg (klasa V a) i Daria Nadarzyńska – 10,5 kg (klasa V a).
« powrót