Podróż w czasie do... Podborska

2019-11-19 06:45:51

Niesamowity Rajd z okazji Święta Niepodległości do Podborska - to był bardzo aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu, integrujący i pouczający. Wyprawę szkolnego koła PTTK zorganizowały jego opiekunki (Wiesława Balon i Karolina Bator), a pomysłodawcą był druh Jacek Sekuła i jego podopieczni z drużyny ZHP "Fregata". Wraz z nami w Rajdzie uczestniczyli członkowie koła historycznego ze Szkoły Podstawowej w Iwinie pod opieką pani Moniki Stokowiec.

Do Podborska wyruszyliśmy 10 listopada pociągiem. Zwiedziliśmy Muzeum Zimnej Wojny, usytuowane w lesie. Przewodnik ciekawie opowiadał o historii naszej okolicy, o zagrożeniach, które niosło usytuowanie takiej bazy wojskowej i jej wyposażenia tak blisko naszych miejscowości. Towarzyszyliśmy harcerzom, którzy złożyli wieniec pod pomnikiem upamiętniającym istnienie i likwidację obozu jenieckiego zestrzelonych lotników alianckich pod koniec II wojny światowej.

Podczas Rajdu przeszliśmy leśnymi drogami ponad 12 kilometrów. Wspaniale jest poznawać takie miejsca i takich ludzi. Bardzo mi się podobało.

 

Zuzanna Wychowaniec, klasa 8B

« powrót