Piosenka znowu dobra na wszystko

2019-12-02 06:47:14

Tym razem w jesienną, a nie majową sobotę w Grzmiącej – 16 listopada 2019r. - odbył się IV Powiatowy Przegląd „Piosenka dobra na wszystko”. Uczestnikami tego konkursu byli (jak zawsze) młodzi, utalentowani wykonawcy ze szkół podstawowych z terenu Powiatu Szczecineckiego. Nowością tej edycji Przeglądu było zaproszenie do udziału w rywalizacji uczestników ze szkół średnich.

 

 

Jury pod przewodnictwem pani Karoliny Horodyńskiej-Batury w składzie: Katarzyna Oleś, Anna Konaszewicz i Marek Bulczak wysłuchało prezentacji solistów i zespołów, a następnie wyłoniło laureatów Przeglądu. Zadanie okazało się szczególnie trudne, ponieważ ponad czterdziestu uczestników prezentowało bardzo wyrównany, wysoki poziom.

GRAND PRIX Przeglądu otrzymała Natalia Regulska z Zespołu Szkół Nr 6 im. St. Staszica w Szczecinku.

W grupie uczniów szkół podstawowych do lat 13 w kategorii soliści laureatami Przeglądu zostali kolejno:

I miejsce - Amelia Jakóbczyk (Szkoła Podstawowa Nr 1 w Szczecinku),

II miejsce–Rozalia Mantyk (Szkoła Podstawowa Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku),

II miejsce – Maria Kozioł (Szkoła Podstawowa Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku),

III miejsce – Zofia Pieńkos (Zespół Szkół w Grzmiącej),

III miejsce – Karolina Cywińska (Szkoła Podstawowa w Barwicach).

Wśród zespołów w tej kategorii wiekowej na uznanie jury zasłużyli:

I miejsce – Agata Anderman,Maria Kozioł, Zofia Mantyk ze Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku;

II miejsce - Aleksandra Cielebąk,  Maja Czerw z Zespołu Szkół w Grzmiącej;

III miejsce – Aleksandra Capar, Beata Skotnik, Zuzanna Wadlewska, Filip Siemiński, Dawid Siejok, Piotr Drab, Miłosz Nazdraczyk, Krzysztof Nazdraczyk ze Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Jeleniu.

W grupie uczniów szkół podstawowych powyżej lat 13 w kategorii soliści laureaci to:

I miejsce – Beata Pałka (Szkoła Podstawowa Nr 1 w Szczecinku),

I miejsce – Julian Mantyk (Szkoła Podstawowa Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku),

II miejsce– Weronika Makar (Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Jeleniu) ,

III miejsce – Julia Cywińska (Szkoła Podstawowa w Barwicach).

Nagrodzone zespoły w tej kategorii wiekowej to:

I miejsce – Zespół Primo ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Szczecinku w składzie: Amelia Jakóbczyk, Klara Żurowska, Zofia Szymikowska, Bruno Kuczyński, Krzysztof Kaczmarek, Dominika Horniatko, Martyna Teichman, Jakub Łosek, ShushanSimonyan, Beata Pałka;

II miejsce –Julian Mantyk, Hanna Kozioł, Zuzanna Orłowska, Katarzyna Markowska, Maria Kozioł ze Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku;

III miejsce – jury nie przyznało.

Po raz pierwszy swe umiejętności prezentowali uczniowie szkół średnich. W kategorii solistów jury wyróżniło:

I miejsce – jury nie przyznało,

II miejsce – Wiktoria Wieliczko (Zespół Szkół Nr 1 im. KEN w Szczecinku),

III miejsce – Zofia Wiśniewska (Zespół Szkół Nr 6 im. St. Staszica w Szczecinku).

Wśród zespołów nagrodyprzyznano:

I miejsce – Zofia Nowacka i Zuzanna Tederko z I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Elżbiety
w Szczecinku,

II miejsce - jury nie przyznało,

III miejsce – Natalia Regulska i Zofia Wiśniewska z Zespołu Szkół Nr 6 im. St. Staszica
w Szczecinku.

W tej edycji Przeglądu z uwagi na 100 i 101 rocznicę odzyskania niepodległości poprosiliśmy, by uczestnicy przygotowali wykonanie piosenki o tematyce patriotycznej. Choć była to prośba niezobowiązująca, wysłuchaliśmy tylu pięknych i mówiących o Polsce tekstów. Dla wyjątkowego wykonawcy takiego utworu ufundowana została przez pana Marka Bulczaka dodatkowa nagroda. Otrzymała ją: Hanna Olejniczak ze Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Jeleniu.

 

Przypomnijmy, że pomysłodawcą Przeglądu Piosenki w Grzmiącej jest Stowarzyszenie Przyjaciół Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego, a współorganizatorem uroczystości Zespół Szkół w Grzmiącej. Konkurs współfinansowany jest przez Samorząd Powiatu Szczecineckiego.

O wyjątkową oprawę plastyczną i muzyczną zadbali: Anita Gardzioła, Andrzej Anderman. Nad całością imprezy  i jej  ostatecznym kształtem czuwały: Anna Wójcik, Wiesława Balon, Iwona Westerlich, Karolina Bator i Helena Ziętalak.

Przygotowanie  po raz czwarty Przeglądu w Grzmiącej możliwe było dzięki ogromnemu wsparciu pani Katarzyny Oleś, dyrektora Wydziału Funduszy Zewnętrznych, Współpracy i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Szczecinku.

Nagrody w konkursie ufundowali: Powiat Szczecinecki, Stowarzyszenie Przyjaciół Gimnazjum w Grzmiącej oraz pan Marek Bulczak – fundator nagrody za wyjątkowe wykonanie piosenki o tematyce patriotycznej. 

Organizację Przeglądu wsparli również państwo: Małgorzata i Zbigniew Wilkowie, Angelina i Tomasz Sękulscy.

IV Powiatowy Przegląd „Piosenka dobra na wszystko” staje się historią, ale z pewnością pozostanie w pamięci publiczności i uczestników, z których każdy otrzymał upominek, a laureaci wyjątkowe nagrody.

« powrót