Październik z Biblioteką

2019-11-14 13:06:41

W październiku w Szkole Podstawowej w Grzmiącej obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, którego tegoroczne hasło brzmiało „Wyobraź sobie...”

Celem akcji była promocja biblioteki i jej działań, propagowanie zainteresowania książką, rozbudzenie i kształtowanie kultury czytelniczej, podnoszenie poziomu czytelnictwa, przedstawienie oferty biblioteki, integracja środowiska szkolnego, zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

Z tej okazji biblioteka szkolna zorganizowała kilka akcji:

Kiermasz Taniej Książki, który cieszył się dużą popularnością nie tylko wśród uczniów, ale i pracowników szkoły. Każdy mógł znaleźć odpowiednią pozycję dla siebie lub swoich bliskich tym bardziej, że ceny nie były wygórowane, a wydania książek bardzo ładne.

PuppiLova wystawa – dla miłośników psów. Przychodzący do biblioteki mogli obejrzeć książki popularnonaukowe dotyczące hodowli, opieki, żywienia lub wychowania psa. Zapoznali się również z literaturą piękną, której bohaterami są te właśnie zwierzęta oraz zobaczyli szereg gadżetów z ich wizerunkiem Wystawa ta odbyła się dzięki współpracy z Biblioteka Publiczną oraz kilku miłośniczek psów – Julii Lachowskiej, Sandrze Dudek, Martynie Soli, Toli Pawłowskiej, Joannie Szpulak, Vanessie Borowskiej.

Konkurs plastyczny „Pies, mój ulubiony bohater książkowy”. Zadaniem uczniów było wykonanie pracy plastycznej kredkami, mazakami lub farbami. Komisja w składzie pani Anita Gardzioła oraz pani Anna Ludwiczak po obejrzeniu prac wyłoniła laureatów:

w kategorii klas I – III

I miejsce – Dawid Wiśniewski

II miejsce – Maja Zaguła

III miejsce - Martyna Górniak

w kategorii klas IV – V

I miejsce – Zuzanna Misiopecka

II miejsce – Joanna Szpulak

III miejsce – Sandra Kacprzak

Laureaci na najbliższym apelu szkolnym otrzymają nagrody. Gratulujemy!

Odwrócony escape room. Po południu, dnia 30 października 2019r.  uczniowie rozwiązywali szereg powiązanych ze sobą zagadek, by w ostateczności znaleźć klucz do Biblioteki Publicznej. Ogromne podziękowania dla pań: Beaty Wiśniewskiej, Anity Kreklau oraz Magdaleny Pawłowskiej bez pomocy, których zabawa by się nie odbyła.

Słodkie wypożyczanie. Wszyscy czytelnicy, którzy wypożyczyli w ostatnim dniu października książkę – zostali poczęstowani cukierkiem.

Na czytelników czekały również nowości książkowe zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

« powrót