Narodowe Święto Niepodległości

2021-11-10 15:28:59

 

10 listopada 2021 roku w Zespole Szkół w Grzmiącej uczniowie wraz z nauczycielami uroczyście świętowali Dzień Niepodległości; Święto bardzo ważne dla wszystkich Polaków. To wyjątkowe i niepowtarzalne święto narodowe, które dla każdego Polaka wiąże się z innymi wspomnieniami i emocjami, a każdy z nas obchodzi je z należytym szacunkiem i powagą.

 W tym dniu nie odbywała się tradycyjna akademia. Została ona zastąpiona montażem słowno - muzycznym poświęconym odzyskaniu niepodległości oraz konkursem i projektem "Szkoła do hymnu". Żeby jeszcze bardziej podkreślić powagę i uroczysty charakter tego wyjątkowego dnia, uczniowie przyszli do szkoły w strojach galowych, o godzinnie 11.11
w obecności Wójta Gminy Grzmiąca odśpiewaliśmy "Mazurka Dąbrowskiego". Uczniowie przygotowali i wręczyli wójtowi okolicznościowy medal.

Z tej okazji odbyły się różne konkursy. Jury wyróżniło prace plastyczne i desery biało - czerwone.

Nagrody otrzymali: Martyna Górniak, Aleksandra Kwiatkowska, Kacper Gostomczyk,  Mateusz Westerlich,  Alex Bęczkowski, Emilia Furman, Agata Czerwoniec, Amelia Szczerba, grupa uczniów z klasy 8a.

Uroczystość zorganizowali panie Karolina Bator, Anita Gardzioła, Wiesława Balon, pan Andrzej Anderman, wychowawczynie klas I - III.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

« powrót