Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają

2019-10-22 18:48:02

...pod takim hasłem 4 października 2019r. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to akcja, która ma na celu uświadomić, iż znajomość tabliczki możenia jest niezbędna w życiu codziennym, że można uczyć się jej z przyjemnością, a jej znajomość owocuje.

Konkurs złożony był z dwóch etapów. W pierwszym etapie udział wzięli wszyscy uczniowie klas IV – VIII. Do drugiego etapu przeszło 53 uczniów, którzy w ciągu 3 minut musieli rozwiązać 5 przykładów z tabliczki mnożenia o zwiększonym stopniu trudności. Mimo krótkiego czasu i ciężkich zadań poradziło sobie 5 uczniów, którzy zostali

 

 

 

 

Ekspertami  Tabliczki Mnożenia

kl VIb

  • Maciej Miszczuk

kl VIIIa

  • Martyna Grudzińska
  • Natalia Stalka

kl VIIIb

  • Malwina Rumińska
  • Igor Michalski

Oprócz salwy braw, gratulacji i medali na apelu szkolnym uczniowie ci nagrodzeni byli oczywiście ocenami celującymi za prace dodatkową z matematyki. Zgodnie z hasłem tegorocznego Światowego Dnia Tabliczki Możenia nad całością konkursów czuwali uczniowie kl. III. Poprzez wspólną zabawę propagowaliśmy zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, wzbudziliśmy w uczniach pozytywne emocje oraz pobudziliśmy chęć zdrowej rywalizacji.

« powrót