Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

2019-12-04 08:50:04

5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Celem obchodów jest uznanie pracy wolontariuszy na całym świecie za ich trud, czas i umiejętności i okazja do tego, by pokazać światu, jak wielką rolę odgrywają osoby zaangażowane w pracę społeczną na rzecz innych - na poziomie lokalnym, krajowym i międzynarodowym.

W Zespole Szkół w Grzmiącej już trzeci rok szkolny działa Szkolne Koło Wolontariatu "Otwórz serce". To doskonały moment dla samych wolontariuszy, by pochwalili się zrealizowanymi inicjatywami. Tradycją stało się, że bierzemy udział w akcjach: "Zapałka nie ogrzeje", zbiórka na rzecz Hospicjum w Szczecinku, akcje bożonarodzeniowe: pieczenie pierników, współorganizacja Jasełek, kwesta na rzecz potrzebujących, Świąteczna

Zbiórka Żywności, Pikniki Rodzinne, zbiórka nakrętek plastikowych, Pola Nadziei, Godzina dla Twojej miejscowości i wiele innych wydarzeń. Cieszymy się, że liczba naszych Wolontariuszy stale rośnie i liczymy, że jeszcze zachęcimy do współdziałania wszystkich tych, którzy na razie stoją z boku. W holu szkolnym została przygotowana gazetka ścienna mająca na celu zachęcenie nowych Wolontariuszy.

W roku szkolnym 2019/2020 Wolontariuszami Szkolnego Koła są:

klasa V A: klasa VB:

1.Buzała Karolina 1. Dudek Sandra

2. Golczyk Bartosz 2.Klepczarek Igor

3. Lachowska Julia 3. Klepczarek Kacper

4. Maniak Wiktoria 4.Kopij Michał

5. Maras Maria 5. Misiopecka Zuzanna

6. Świderski Oliwier 6. Postek Łukasz

7. Zielonka Nadia 7. Saganowska Nikola

8. Żuprański Marcin 8. Szablewska Dominika

9. Szpulak Joanna

10. Świeboda Michał

11. Zakrzewski Mikołaj

klasa VIII B:

1. Wychowaniec Zuzanna

 

 

« powrót