Lekcja ale nie w szkole!

2021-11-08 16:23:03

Drugiego listopada uczniowie klas piątych i klasa czwarta pojechali na lekcję historii i przyrody do Szczecinka. W Muzeum Regionalnym w Szczecinku przystąpiliśmy do Programu Edukacji historycznej, prowadzonego przez Pana Mateusza Zacharewicza. Pierwsze spotkanie dotyczyło wykładu na temat historii powstania miasta Szczecinek, historii okolicznych miejscowości w tym naszej gminy Grzmiąca, uczniowie poznali wystawy muzealne.

Drugą lekcję tego dnia odbyliśmy w Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior. Ciekawy program edukacji ekologicznej pokazał nam zasoby ryb w jeziorach Szczecinka, sposób monitorowania czystości wody w mieście za pomocą małż, zwiedziliśmy salę zwierząt leśnych – poznaliśmy ich zwyczaje i naturalne środowisko. Wszystkim najbardziej podobała się sala w której poznaliśmy sposób pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych, najfajniejsze było to, że w czasie lekcji mogliśmy zaangażować wszystkie nasze zmysły: dotyk, wzrok, smak.

Organizatorem wyjazdu była pani Karolina Bator, opiekę nad uczniami sprawowały panie Małgorzata Płatek, Magdalena Popowicz – Pawłowska, Agnieszka Szpulak.

« powrót