Konkurs Profilaktyka Uzależnień

2018-10-31 19:55:00

  Dnia 30.10.2018 r. uczniowie Zespołu Szkół w Grzmiącej wzięli udział w „Gminnym Konkursie  Profilaktyki Uzależnień”, który zorganizowała w tym roku Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Iwinie.  W konkursowych zmaganiach wzięły udział drużyny z klas: IV, V i VI. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą, dotyczącą podstawowych zasad profilaktyki uzależnień, znajomością niektórych przepisów i prawa oraz sprawnością fizyczną w konkurencjach sportowych. Każda z drużyn zdobywała dla swojej szkoły punkty i była równocześnie zwycięzcą w swojej kategorii.

   W tym roku po raz pierwszy w konkursie wzięli udział uczniowie z klas VII i VIII. Ich zadaniem było zaprezentowanie scenek o tematyce profilaktycznej. Inscenizacje pozwoliły widzom w przystępnej formie zrozumieć, jak ważną wartością jest zdrowie i życie ijakie może być ono piękne bez środków uzależniających.

  Całość rozgrywek oceniało jury, pod przewodnictwem Pełnomocnika Wójta do spraw PiRPA na terenie gminy, pani Jadwigi Bierkowskiej.

Największą liczbę punktów i  pierwsze miejsce zdobyli uczniowie Zespołu Szkół w Grzmiącej, drugie zaś miejsce wywalczyły klasy ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Iwinie.

  Dzieci wywalczyły dla swoich szkół nagrody, w postaci czeku na zakup pomocy dydaktycznych, a także nagrody osobiste, ufundowane przez Gminną Komisję do spraw PiRPA, natomiast organizatorzy zapewnili pamiątkowe dyplomy. Dzieci do konkursu przygotowały panie: Danuta Jankowska i Anna Lisińska.

 

                                                                                                             Julia Sykuła klasa VII

« powrót