Konkurs literacki dla klas ósmych „Słodka medytacja”

2020-11-18 14:35:45

Konkurs literacki "Słodka medytacja"W październiku został rozstrzygnięty szkolny konkurs literacki dla klas ósmych. Zadaniem uczestników było napisanie wiersza pt. „Słodka medytacja”, inspirowanego utworem greckiego filozofa Metrodorosa - „Gorzka medytacja”. Głównym celem konkursu było stworzenie sytuacji, w której uczniowie mieli za zadanie dostrzec, kształtować w sobie i ująć w formie literackiej pozytywną postawę wobec siebie, życia i świata. Do organizatora konkursu wpłynęło 9 prac. Oceniło je jury w składzie: p. Wiesława Balon, p. Danuta Jankowska, p. Anita Kreklau, p. Karolina Bator. Przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce – Oliwia Chojnicka VIII a

II miejsce – Oliwia Kreklau VIII a

III miejsce – Natalia Bonkowksa, Filip Tomaszewicz VIII b

IV miejsce – Filip Bonkowski  VIII a

Wyróżnienia: Julia Kita VIII a, Michał Lisiński VIII a, Weronika Chomicz VIII b, Wojciech Szpulak VIII b.

Dyplomy i nagrody zostały wręczone na apelu przez p. Dyrektor I. Kobus i organizatorkę konkursu -  p. M.Rozmacińską.

Gratulujemy laureatom i wyróżnionym. Dziękujemy sponsorom za ufundowanie nagród. Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach rozwijających kompetencje polonistyczne.

 

« powrót