Godzina dla mojej miejscowości – Zrób coś dobrego dla dobra wspólnego

2021-11-03 19:47:22

Obecna sytuacja w kraju i na świecie niewątpliwie wpływa na nasze życie. Pandemia skutecznie uziemiła dzieci w domach, jednocześnie pozbawiła ich kontaktu z rówieśnikami. A przecież oni potrzebują tego tak samo jak wiedzy.

Szkolne Koło Wolontariatu „Otwórz serce” w Zespole Szkół w Grzmiącej wzięło udział  w akcji Godzina dla mojej miejscowości. Celem akcji jest realizacja własnych pomysłów na społeczne inicjatywy potrzebne w województwie zachodniopomorskim. W ramach akcji zostało zorganizowane spotkanie pt. Halloween 2021. Dzieci i młodzież w przebraniach przybyli na świetlicę wiejską.  Przy wspólnym posiłku mieli czas na rozmowy. Następnie uczestniczyli w przeróżnych zabawach integracyjnych: karaoke, zabawa  z dynią, ciuciubabka, wyścigi z balonami, mumia z papieru, tworzenie przestraszonej twarzy na balonie. W rytmie muzyki pląsali z uśmiechem na twarzach...  tańcom nie było końca. Zadowoleni z bycia ze sobą, choć na chwilę zapomnieli o trudnej rzeczywistości.

Od 3 listopada zdjęcie zostanie opublikowane na profilu Facebooka - Stowarzyszenie    Polites a do 8 listopada do godz. 16  można polubić nasze działanie.

Nagrody publiczności otrzymają akcje z największą ilością głosów -„lajków”; jedna wśród akcji ze Szczecina, druga wśród akcji z regionu. Nagrody Regionalnego Centrum Wolontariatu otrzymają dwie akcje (jedna ze Szczecina, druga z regionu) wybrane przez Komisję Konkursową powołaną przez pracowników Regionalnego Centrum Wolontariatu.

Zwycięzcy (organizatorzy działań) nagrody publiczności oraz zwycięzcy nagrody Regionalnego Centrum Wolontariatu otrzymują możliwość wyboru nagród o wartości 400 złotych brutto każda.

Mamy nadzieję, że nasze spotkanie halloweenowe spotka się z sympatią i uda nam się zdobyć nagrodę.

Liczymy na Wasze głosy!

« powrót