Gminny Konkurs Recytatorski „Natura wokół nas”

2023-04-06 12:53:30

Nadejście wiosny sprawia, że czujemy bardzo intensywnie więź z naturą, budzącą się do życia.

Otaczająca nas przyroda od zawsze była tematem wielu dzieł najznamienitszych artystów, pojawiała się w muzyce, malarstwie i literaturze, dlatego też uczniowie naszej gminy postanowili recytacją oddać jej cześć.

            W dniach 30.03.2023 r. i 31.03.2023 r. Zespół Szkół w Grzmiącej był organizatorem i gospodarzem Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Natura wokół nas”.

W zmaganiach recytatorskich wzięli udział chętni uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Iwinie oraz ze Szkoły Podstawowej w Grzmiącej. Pierwszego dnia publiczność mogła wysłuchać deklamacji przygotowanych przez uczniów z klas I – III, a drugiego dnia prezentowali się uczniowie z klas IV – VIII. Pomocy merytorycznej udzielali wszystkim występującym uczniom nauczyciele edukacji zintegrowanej, a także nauczyciele języka polskiego. Całość uroczystości poprowadzili uczniowie z klas IV, V i VI, którzy wykazali się umiejętnościami zawodowych konferansjerów.

            Wśród publiczności nie zabrakło najważniejszych dla gminy osób: pana Patryka Makowskiego, Wójta gminy Grzmiąca, który konkurs objął honorowym patronatem i w bardzo dużym stopniu wspierał związane z nim działania, pani Aleksandry Lachowskiej, zastępcy Wójta Gminy Grzmiąca, pana Marka Bulczaka, Przewodniczącego Rady Gminy Grzmiąca oraz pana Dawida Kulińskiego, Radnego Gminy Grzmiąca, również zaangażowanych w niesienie pomocy przy organizacji uroczystości.     Nie zabrakło oczywiście Dyrektora Zespołu Szkół w Grzmiącej, pani Jolanty Kowalczyk, która wsparła konkurs finansowo.

            Rozpoczynająca uroczystość pani Wiesława Balon, nie zapomniała oczywiście o sponsorach, którzy nie mogli być osobiście na konkursie, ale w bardzo dużym stopniu wsparli go finansowo, a byli to: Eko- Energia Grzmiąca, firma w bardzo dużym stopniu wsparła uroczystość finansowo i rzeczowo, Szczecinecka Fundacja na Rzecz Osób Poszkodowanych w Wypadkach Komunikacyjnych, ze wsparciem pani Katarzyny Oleś. Pomocy w przygotowaniu nagród rzeczowych i materiałów promocyjnych udzielili nam: Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty, Nadleśnictwo Czaplinek oraz nadleśnictwo Szczecinek. Pomocy przy przygotowaniu poczęstunku dla uczestników konkursu udzielili szkole państwo Sękulscy. Wszystkim sponsorom organizatorzy składają ogromne podziękowania.

 

            Jury w składzie: pani Jowita Okurowska, pani Celina Regulska oraz pani Anna Wójcik wyłoniło laureatów oraz wyróżnionych w każdej kategorii wiekowej. W kategorii klas I –III laureatami zostali uczniowie:

ze Szkoły Podstawowej w Iwinie:

klasa II: Igor Wieczorek i Aleksandra Jasudowicz,

 klasy III: Ilona Cieślińska;

ze Szkoły Podstawowej w Grzmiącej:

klasa I: Pola Rozenblut,

klasa II: Zofia Czerw, Zofia Kreklau, Hanna Makowska, Jakub Sobczak;

klasa III: Julia Boniecka, Lena Dudek, Emilia Górniak, Marlena Pacholczyk, Konstancja

Wiśniewska, Barbara Witan.

 

 

Wyróżnieni zostali uczniowie:

ze Szkoły Podstawowej w Iwinie: Marek Pluto-Prądzyński, Tomasz Stefek;

ze Szkoły Podstawowej w Grzmiącej: Justyna Niezgoda, Maja Kasztelan, Aleksander Juszczyk, Pola Węglowska, Karolina Trojanowska, Zuzia Kacprzak.

W kategorii klas IV – VIII laureatami zostali:

ze Szkoły Podstawowej w Iwinie:

klasa IV: Anna Jasudowicz,

klasa V : Katarzyna Kacprzak, Sonia Nikulak,

Klasa VI : Marcin Paszyński;

ze Szkoły Podstawowej w Grzmiącej:

klasa IV: Wiktoria Kalista,

klasa V: Jakub Kasztelan, Adam Wiśniewski,

klasa VI: Szymon Giżycki, Oskar Pastwa, Tola Pawłowska, Karolina Okraska,

klasa VIII: Karolina Buzała, Mikołaj Zakrzewski.

 

Wyróżnieni zostali uczniowie:

ze Szkoły Podstawowej w Iwinie: Mariusz Kwiring,

ze Szkoły Podstawowej w Grzmiącej: Filip Ambroszczyk, Wiktor Zawadzki, Maciej Sykuła, Hanna Sławińska, Antoni Ługom, Bartłomiej Chojnicki, Martyna Górniak.

            Organizatorzy konkursu serdecznie podziękowali recytatorom, sponsorom, publiczności i wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tej uroczystości.

Organizatorkami były panie: Wiesława Balon, Anita Gardzioła, Danuta Jankowska, Anita Kreklau, Mariola Rozmacińska.

Współpracujący nauczyciele to panie: Anna Lisińska, Anna Ludwiczak Ługom, Agnieszka Szpulak, a także pan Krzysztof Trybulski.

 

Danuta Jankowska

« powrót