Ferie zimowe ze Szkolnym Kołem Filmowym

2020-02-20 09:59:58

Ferie zimowe to, zaraz po wakacjach, najbardziej wyczekiwany czas, okazja do relaksu po ciężkiej pracy przez cały semestr oraz do nabrania energii do dalszej. Opiekunki Szkolnego Koła Filmowego przygotowały dwa intensywne dni podczas których każdy mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie.

Pierwszego dnia ferii tj.10 lutego 2020 r. wybraliśmy się do Szczecinka. Naszym przystankiem było kino Wolność, w którym mogliśmy obejrzeć film animowany pt. "Urwis". Pełna przygód i wyszczekanego humoru opowieść o psie z wyższych sfer, który musi nauczyć się żyć wśród zwykłych ulicznych Burków i Azorów.  

Następnie udaliśmy się do Parku Trampolin. A tam to już tylko czyste szaleństwo i moc zabawy. Głodni, zmęczeni aktywnością w parku, ale pełni wrażeń, emocji z uśmiechami na twarzach marzyliśmy już tylko o posiłku. Zwieńczeniem tego dnia był wizyta w McDonalds.

Kolejnego dnia spotkaliśmy się w świetlicy wiejskiej, aby obejrzeć film "Bella i Sebastian 3". Filmowa historia doskonale unaocznia takie wartości jak przyjaźń, oddanie i przywiązanie – nie tylko wśród ludzi, lecz również ich czworonożnych towarzyszy. Sebastian i jego bliscy żyją ze sobą w symbiozie, wzajemnie pomagając sobie w trudnych sytuacjach. Młodzi widzowie, do których kierowana jest produkcja, przekonają się o potędze relacji – nie tylko rodzinnych, lecz również międzygatunkowych.

Po projekcji filmu udaliśmy się do Biblioteki Publicznej, aby poznać robota Photona. To polski robot edukacyjny, którego zadaniem jest wprowadzenie dzieci w świat technologii, rozwijanie ich kreatywności i zdolności logicznego myślenia oraz nauczanie podstaw programowania. Każdy uczestnik zajęć miał możliwość spróbować swoich możliwości i bez problemów sprostał tym wymaganiom. Będąc w bibliotece nie mogliśmy oprzeć się pokusom książek. Mieliśmy możliwość obejrzenia księgozbioru, zapoznania się z nowościami. Starsze koleżanki z przyjemnością przeczytały fragment książki, która zaciekawiła najmłodszych. Inni uczestnicy zajęć spędzili czas z grami planszowymi. Jednym słowem "Działo się". Mamy nadzieję, że ten czas to była świetna okazja do poszerzenia horyzontów i zdobycia nowych doświadczeń.

Pragniemy podziękować pani Beacie Wiśniewskiej za ciekawą prezentację i czas nam poświęcony. Paniom Anicie Kreklau, Magdalenie Pawłowskiej oraz Agnieszce Szpulak za interesujący plan na dwa dni ferii.

« powrót