DZIEŃ KSIĄŻKI W TRZECIEJ KLASIE

2021-06-10 19:12:00

23 kwietnia to ustanowiony w 1995 roku przez  UNESCO Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Do świętowania tego dnia, dość nietypowo bo zdalnie, postanowili przyłączyć się trzecioklasiści.

Do obchodów zaczęliśmy przygotowywać się kilka dni wcześniej. Każdy z nas wykonał zadanie, które w ciekawy sposób miało zachęcić innych do czytania książek. Świętowanie rozpoczęliśmy od wysłuchania wiersza Hanny Łochockiej pt. „Przyjaciel na całe życie”  i obejrzenia filmu edukacyjnego, z którego dowiedzieliśmy się, jaka była historia książki. Najwięcej emocji wzbudziły jednak nasze prezentacje. Niektórzy pięknie przemawiali do swoich kolegów i koleżanek, inni deklamowali wiersze lub zadawali zagadki ułożone na tę okoliczność.  Mieliśmy okazję podziwiać ciekawe „Zdjęcia z książką”, zabawne fotomontaże  lub zdjęcia z okładką książki, czyli popularne w Internecie „sleeveface”. Na zakończenie spotkania rozmawialiśmy o swoich ulubionych książkach. Szkoda tylko, że nie każdy mógł się wypowiedzieć do woli, bo czas upłynął nam tego dnia wyjątkowo szybko.

Mamy nadzieję, że zdjęcia zamieszczone w galerii, zachęcą Was do czytania.

                                                                                            Uczniowie klasy III

« powrót