Dzień Bezpiecznego Internetu

2022-02-28 08:41:56

W lutym Szkoła Podstawowa w Grzmiącej obchodziła Dzień Bezpiecznego Internetu, który w tym roku przypadł na dzień 8 lutego 2022 roku. Pomimo pandemii udało się zorganizować wiele działań, w których uczestniczyła cała społeczność naszej szkoły.

  • Na zajęciach komputerowych omawiane były liczne tematy dotyczące bezpieczeństwa w sieci
  • W klasach IV – VIII temat bezpiecznego internetu poruszony był również na zajęciach języka polskiego, a chętni uczniowie wykonali  obrazkowe, które wyeksponowane zostały w holu szkoły
  • gazetki ścienne
  • quiz Bezpiecznie w sieci przeprowadzony na korytarzach szkolnych podczas przerw

W wyniku podjętej inicjatywy młodzi internauci zostali zapoznani z dobrodziejstwami i zagrożeniami płynącymi z sieci, pokazano dzieciom, że decyzje podejmowane w świecie wirtualnym mogą mieć wpływ na realne życie.

Mamy nadzieję, że dzięki naszym działaniom w tym temacie uczniowie będą odpowiedzialnie korzystać z Internetu, co pozwoli uniknąć wielu niebezpieczeństw i ustrzec się wielu błędów.

« powrót