Dzieci Sieci w Szkole Podstawowej w Grzmiącej

2021-10-12 14:35:22

W Szkole Podstawowej w Grzmiącej w ciągu roku szkolnego w czasie każdych zajęć prowadzonych w pracowni komputerowej, kształtowane są postawy i zachowania właściwego wykorzystania internetu. Nauczyciele dążą do tego, by zwiększyć świadomość uczniów na zagrożenia wynikające z niewłaściwego korzystania z komputera i internetu.

Aby wspomóc te działania w dniach od 29 września do 8 października 2021r. uczniowie klas I – VI uczestniczyli w spektaklach pt.: „Dzieci Sieci – Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów” emitowanych online.

Wydarzenie trwające 2 godziny podzielone było na dwie części:

 I część – prezentacja  nagranego spektaklu

II część – interaktywne spotkanie online na żywo z bohaterami Plikiem i Folderem

Celem zajęć była pomoc młodym widzom w bezpiecznym odkrywaniu Internetu. Dzieci mogły dowiedzieć się o zagrożeniach w sieci, a bohaterowie Plik i Folder krok po kroku wyjaśnili im jak mogą sobie z nimi poradzić.

Tematyka poruszona na zajęciach wzbudziła zainteresowanie uczniów, gdyż z zaangażowaniem prowadzili dyskusje, dzielili się doświadczeniami i wyciągali wnioski.

« powrót