28 kwietnia – DZIEŃ DOBRA

2023-05-07 08:23:45

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Grzmiącej uczestniczyli w szczególnej akcji Caritas – DZIEŃ DOBRA.

W tym dniu zorganizowano kolorowy happening. Klasy I – V wraz z wychowawcami oraz innymi nauczycielami przygotowały transparenty z hasłami nawołującymi do bycia DOBRYM. Maszerując ulicami Grzmiącej wykrzykiwali swoje hasła i rozdawali mieszkańcom cukierki z DOBRYM słowem. Tego dnia również kwestowano na rzecz chorych dzieci na oddziale onkologicznym dla Fundacji Gdy liczy się czas. Uczniowie klas starszych uczestniczyli w grze terenowej, w której na poszczególnych punktach zbierali fragmenty cytatów na temat DOBRA. W hali sportowej odbyło się pidżamowe spotkanie, któremu przyświecał wyjątkowo szczytny cel. Była to solidarność z dziećmi na oddziałach onkologicznych, które całe dnie spędzają w tym stroju.

Na zakończenie tego wyjątkowego dnia zorganizowano również ognisko z kiełbaskami. Akcję udało się zorganizować dzięki pomocy Caritas Grzmiąca, pani Magdalenie Strzelec, Radzie Rodziców, pracownikom kuchni oraz wszystkim nauczycielom.

To niezwykle kolorowe, radosne, pełne uśmiechu i DOBRA święto, które było okazją, aby pokazać, jak dużo Dobra dzieje się na co dzień, jak wiele osób zaangażowanych jest w tą ideę.

Organizatorami obchodów  było Szkolne Koło Wolontariatu „Otwórz serce” z opiekunkami Anitą Kreklau, Magdaleną Pawłowską i Agnieszką Szpulak oraz Samorząd Uczniowski z opiekunką Celiną Regulską. Dziękujemy panu Adrianowi Domańskiemu za zaangażowanie w przygotowanie gry terenowej.

 

« powrót