"Zdrowie dla wszystkich"

2023-05-07 08:12:55

Światowy Dzień Zdrowia corocznie obchodzony jest 7 kwietnia. W tym roku Światowa Organizacja Zdrowia obchodziła 75.rocznicę swojego istnienia. Hasłem  przewodnim  tegorocznych obchodów było :"Zdrowie dla wszystkich".

Nasza szkoła też przyłączyła się do akcji.

 13 kwietnia  uczniowie klas młodszych  obejrzeli film edukacyjny ukazujący zasady zdrowego odżywiania  i dobrego stylu życia, wyszukiwali zdrowych produktów w wykreślankach. W domu  przygotowali ilustracje zdrowych produktów z których stworzyli Piramidę Zdrowia. 

Starsi uczniowie w czasie przerw mieli możliwość  sprawdzenia swojej wagi, wzrostu.

Pod hasłem: ,,Światowy Dzień Zdrowia z matematyką” , na  lekcjach matematyki poznawali czym jest BMI, obliczali je korzystając ze wzoru.  Obliczali również wartość energetyczną posiłków, porównywali kaloryczność, określali potrzeby energetyczne człowieka.

 

Opiekunowie akcji: Anna Lisińska, Elżbieta Niburska-Sitkiewicz.

« powrót