"Dla Niepodległej" - koncert patriotyczny w parfii Św. Rozalii w Szczecinku

2018-12-02 14:45:00

"Dla Niepodległej" - Koncert patriotyczny w parfii Św. Rozalii w Szczecinku z udziałem naszych gimnazjalistek. Uczniowie Zespołu Szkół w Grzmiącej świętują ciąg dalszy uroczystości związane z 100 rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.Uczennice Wiktoria Wieliczko i Zosia Wiśniewska promowały naszą Gminę i Szkołę uczestnicząc w międzyszkolnym projekcie - koncercie "Dla Niepodległej". Zakończony owacjami na stojąco montaż słowno - muzyczny przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej  nr 7 w Szczecinku, Szkoły Podstawowej w Barwicach oraz Zespołu Szkół w Grzmiącej odbył się w niedzielę 25 listopada 2018 roku w kościele p.w. Św. Rozalii w Szczecinku.
Dzieci i młodzież zaprezentowały koncert, w którym znalazły się  wiersze, patriotyczne pieśni i harcerskie piosenki towarzyszące walczącym Polakom w trakcie wielkich zrywów narodowych. Uczniom towarzyszyli muzycznie profesjonalni muzycy szczecineccy (Jarosław Dowlaszewicz, Andrzej Mantyk, Tadeusz Kulicki i Andrzej Anderman).
Całość koncertu zarejestrowały lokalne media i można obejrzeć go oraz zdjęcia w poniższych odsyłaczach.

                                                                                                                autor: Andrzej Anderman

 

Temat Szczecinecki

GAWEX

Telewizja Zachód

 « powrót