„Atomowi naukowcy”

2020-02-02 15:45:42

Dnia 21 stycznia 2020r. w naszej szkole odbył się pokaz doświadczeń przyrodniczych pt. „Atomowi naukowcy”. Podczas prezentacji uczniowie mogli zaobserwować m.in. wpływ ciśnienia atmosferycznego na implozję metalowego pojemnika, dowiedzieć się jak powstają wiry pierścieniowe, dlaczego ciekły azot wylany na dłoń jej nie zamrozi. Największe emocje wywoła pokaz tego, w jaki sposób można podpalić rękę nie parząc jej.  Podczas całego pokazu prowadzący przekazywał informacje na temat doświadczeń oraz używanych odczynników w przystępny sposób. Podkreślał, że nie wszystkie eksperymenty mogą przeprowadzać uczniowie, gdyż jest to bardzo niebezpieczne. Prezentacja bez wątpienia dostarczyła uczniom wiele wrażeń. Była zabawa, zadowolenie i nauka poprzez aktywne uczestnictwo w eksperymencie.

« powrót